انواع مرخصی در حسابداری

انواع مرخصی !

مرخصی استحقاقی

به موجب ماده ۶۴قانون کار؛ مرخصی استحقاقی سالانه کارگران با استفاده از مزد و احتساب چهار روز جمعه، جمعاً یک ماه است ( ۲۶روزکاری در سال.)

سایر روزهای تعطیل جزء ایام مرخصی محسوب نخواهد شد. برای کار کمتر از یکسال، مرخصی مزبور به نسبت مدت کار انجام یافته محاسبه میشود.

در صورتی که مستخدم از تمام یا قسمتی از این مرخصی استفاده ننماید، حقوق و فوق العاده های مربوط در خاتمه سال تقویمی به وی پرداخت خواهد شد.

به موجب ماده ۶۶قانون کار؛ کارگر نمیتواند بیش از ۹روز از مرخصی سالانه خود را ذخیره کند.

به موجب ماده ۷۱قانون کار؛ مطالبات مربوط به مدت مرخصی استحقاقی کارگر به وی و در صورت فوت، به ورثه او پرداخت میشود.

۲به موجب ماده ۷۰قانون کار؛ مرخصی کمتر از یک روز کاری جزء مرخصی استحقاقی منظور میشود که اصطلاحاً به آن مرخصی ساعتی گفته میشود.

به موجب ماده ۷۳قانون کار؛ کلیه کارگران در موارد ذیل حق برخورداری از سه روز مرخصی با استفاده از مزد را دارند که از میزان مرخصی استحقاقی سالیانه کسر نخواهد شد:

الف) ازدواج دائم

ب) فوت همسر، پدر، مادر و فرزندان

به موجب تبصره ۱ماده ۳قانون ترویج تغذیه با شیر مادر و حمایت از مادران در دوران شیردهی؛ مادران شیرده پس از شروع به کار مجدد در صورت ادامه شیردهی میتوانند حداکثر تا بیست و چهارماهگی کودک، روزانه یک ساعت از مرخصی (بدون کسر از مرخصی استحقاقی) استفاده کنند.

 

مرخصی استعلاجی

هرگاه فرد شاغل بیمار شود و آن بیماری مانع از انجام خدمت او باشد، میتواند از مرخصی استعلاجی استفاده نماید لیکن نحوه و مدت و حقوق و مزایای کارکنان برحسب زمان استفاده از این مرخصی متفاوت است که در هر مورد توضیحات لازم به شرح زیر ارائه میگردد:

الف) تا سقف سه روز؛ مرخصی استعلاجی با تأیید پزشک معتمد، قابل قبول بوده و حقوق و مزایای فرد توسط کارفرما پرداخت خواهد شد.

ب) بیش از سه روز؛ مرخصی استعلاجی با تأیید پزشک معتمد سازمان تأمین اجتماعی، قابل قبول بوده و حقوق و مزایای فرد پس از پایان دوره استعلاجی توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت خواهد شد

به موجب ماده ۷۴قانون کار؛ مدت مرخصی استعلاجی با تأیید سازمان تأمین اجتماعی، جزء سوابق کار و بازنشستگی کارگران محسوب خواهد شد.

به موجب تبصره ۱ماده ۳قانون ترویج تغذیه با شیر مادر و حمایت از مادران در دوران شیردهی؛ مدت مرخصی استعلاجی زایمان کارگران زن، شش ماه است.

لازم به ذکر است به پیوست قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده که در تاریخ ۱۳۹۲/۰۳/۲۰ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ مدت مرخصی زایمان زنان شاغل در بخشهای دولتی و غیر دولتی، ۹ماه تمام میباشد. همچنین همسران آنها نیز از ۳روز مرخصی اجباری تشویقی برخوردار میشوند (این مرخصی صرفاً به پدرانی تعلق میگیرد که همسران آنان شاغل باشند.) این مدت علاوه بر مرخصیهای استحقاقی پیشبینی شده در قانون کار میباشد. کارفرما مکلف است مزد و مزایای مدت مرخصی ذکر شده ( ۳ماه اضافه مرخصی زایمان زنان و ۳روز تشویقی همسران) را به کارگر پرداخت نماید.

زنی که سرپرستی افراد تحت حمایت «قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بیسرپرست و بدسرپرست» را بر عهده میگیرد، از مزایای حق اولاد و مرخصی دوره مراقبت برای کودکان زیر سه سال بهره مند میشوند و این دسته از مادران میتوانند از ۸۴روز یا ۱۲هفته کمک بارداری مقرر در ماده ۶۷قانون تأمین اجتماعی برخوردار شوند.

 

مرخصی بدون حقوق

استفاده پرسنل از مرخصی بدون حقوق فقط در موارد زیر ممکن خواهد بود:

  • استحقاق مرخصی نداشته باشد و احتیاجش به استفاده از مرخصی مسلم شود.
  • قصد ادامه تحصیل داشته باشد و مدارک لازم را ارائه نماید.
  • ناگزیر باشد به اتفاق همسرش به خارج از محلخدمت خود مسافرت کند.
  • پس از استفاده از چهار ماه مرخصی استعلاجی سالانه به سبب ادامه همان بیماری یا ابتلای به بیماری دیگر، قادر به خدمت نباشد و بیماری او صعب العلاج تشخیص داده نشود.

 

به موجب ماده ۷۲قانون کار؛ نحوه استفاده از مرخصی بدون حقوق کارگران و مدت آن و شرایط برگشت آنها به کار پس از استفاده از مرخصی با توافق کتبی کارگر یا نماینده قانونی او و کارفرما تعیین خواهد شد.

 


 

دانلود مقاله انواع مرخصی  نسخه PDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر گرامی جلسه پنجم دوره غیر حضوری بارگذاری شد.باتشکر
+