6 راز افزایش عملکرد در محیط کار

6 راز افزایش عملکرد در محل کار

1-تصمیم آگاهانه برای داشتن عملکرد خارق العاده

اولین قدم برای افزایش عملکرد،تصمیم آگاهانه است.فرض کنید در حال قدم زدن به مکانی هستید ناگهان به ساعت نگاه می کنید و متوجه می شوید که دیر شده است.تصمیم می گیرید که سرعت خود را افزایش داده و سریع قدم بردارید .این تصمیم باعث افزایش سرعت شما و رسیدن به موقع به محل مورد نظر می شود

در بسیاری از کارهای فردی هیچ تصمیم برای انجام سریع تر کارها نداریم و همین باعث می شود کار بیشتر طول بکشد .اگر در دوره های تندخوانی شرکت کرده باشید حتما می دانید که یکی از اصول اولیه آن است که تصمیم بگیریم سریع تر بخوانیم .همیشه زمان انجام کارها را اندازه بگیرید و سعی کنید این زمان را کاهش دهید .

2-مدیریت انرژی

برای افزایش عملکرد شخصی علاوه بر مدیریت زمان باید بر مدیریت انرژی تمرکز کردن .ما چهار منبع انرژی داریم که با مدیریت صحیح آن ها عملکرد افزایش می یابد.

انرژی فیزیکی:

اولین منبع، انرژی فیزیکی و قدرت جسمانی ما است .بدون انرژی فیزیکی هیچ گار بزرگی امکان پذیر نیست .بدون انرژی جسمانی کافی ،هیچ گاه نمی توانیم عملکرد بالایی داشته باشیم .

انرژی احساسی:

دومین منبع ما انرژی احساسی است .وقتی انرژی احساسی ما در شرایط مناسب باشید بهتر می توانیم مسائل را حل کنیم و بر مشکلات و موانع غلبه کنیم . در شرایط احساسی نا مناسب معمولا انرزی جسمانی هم به سرعت تقلیل می یابد .اغلب فراموش می کنیم به انرژی احساسی خود اهمیت بدهیم و آن را بازیابی کنیم .

انرژی فکری:

سومین منبع ،قوای ذهنی ماست .آشنایی بهتر با عملکرد مغز و استفاده بهتر از این پدیده خلقت می تواند باعث انجام کارهای بسیار خارق العاده ای شود.

انرژی روحیه :

چهارمین منبع انرژی ،روحیه ما است .کسانی که از روحیه بالایی برخوردارند کارهایی سخت تر و بزرگ تر از افراد معمولی انجام می دهند.

3-تمرکز ،تمرکز و تمرکز

یکی از مهم ترین مهارت ها برای افزایش عملکرد ،توانایی تمرکز بهتر است .تمرکز را می توان “بودن در لحظه ” ادامه کار تا پایان یافتن آن ،تعریف کرد.

4-بهانه ممنوع!

یکی از موانع افزایش عملکرد آن است که بهانه هایی برای انجام ندادن کارهای مهم و ارزشمند پیدا کنین .در بسیاری از جلسات ،همیشه عده ای درباره شرایط اقتصادی نامناسب ، سرعت پایین اینترنت و موانعی صحبت می کنند تا عملکرد پایین خود را توجیه کنند .افراد تاثیرگذار افرادی هستند که تمامی بهانه ها را فراموش می کنند و به این فکر میکنند در شرایط کنونی چگونه می توان کارهای ارزشمند انجام داد

5-توجه به عملکرد تناوبی بدن

یکی از مهم ترین کشفیات دانشمندان در حوزه افزایش عملکرد ،تناوبی بودن عملکرد بدن انسان است .

بدن انسان وقتی بالاترین عملکرد و کارایی ممکن را از خودش نشان می دهد که بصورت متناوب انرژی شدیدی را مصرف کند و سپس به بازیابی انرژی بپردازد .ورزشکاران وقتی ورزش را شروع می کنند معمولا قادر نیستند وزنه های سنگین را بلند کنند و با تمرینات روزانه و افزایش تدریجی وزن وزنه ،ظرفیت انرژی بدن خود را آهسته آهسته افزایش می دهند .وزنه ایی که روز های ابتدایی بسیاز سنگین بود اما بعد از جند ماه به راحتی جابجا می شود.

6-استراحت مناسب

یکی از رازهای بزرگ افزایش عملکرد خارق العاده،استراحت کافی و مناسب است .با استراحت مناسب منابع انرژی ما مجددا شارژ می شوند و ما را برای انجام کار سخت بعدی-آماده می کنند.عملکرد بسیار از افراد پایین است ،زیرا به درستی استراحت نمی کنند و در نتیجه انرژی آن ها به اندازه کافی بازیابی نمی شود.

خیلی ها تصور می کنند در حال استراحت هستند ، در حال که چنین نیست.ساده ترین تعریف استراحت :جدا شدن کامل از یک کار و یازیابی انرژی است .


برگرفته از کتاب:افزایش عملکرد-ژان بقوسیان

 


[su_button url=”https:\/\/certificate.hesabdarshid.com//certificate.hesabdarshid.com//hesabdarshid.com/wp-content/uploads/2021/09/راز-افزایش-عملکرد-در-محل-کار.pdf” target=”blank” background=”#1aa632″ size=”4″ wide=”yes” icon=”icon: download” icon_color=”#13a85c”]دانلود PDF[/su_button]

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 1

به این مطلب آموزشی رای خود را بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

ورود به سایت
سلام 👋 شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید.

ورود شما به معنای پذیرش قوانین سایت حسابدارشید می باشد.

برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

تماس با ما | ۹ الی ۱۴